wózek inwalidzki lezakowy

W toku całego życia jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo zapadnięcia na choroby różnego rodzaju. Choroby kości również nie są rzadko spotykanym przypadkiem. Szkielet to nie tylko swoiste rusztowanie ciała człowieka.
Składające się nań kości zawierają składniki mineralne, i mimo, że cyklicznie podlegają odnowie to bywają atakowane przez chorobę. A ta może przejawiać pochodzenie różnorodnego typu. Do najczęściej występujących zaliczają się przyczyny: o charakterze dziedzicznym, wynikające z niedoborów witamin i minerałów, wywołane zmianami w układzie hormonalnym oraz metaboliczne, a także nowotworowe. Z wiekiem wzrasta prócz tego zagrożenie rozwojem osteoporozy.
bóle kości
Stan ten może powodować większą podatność na złamania kości. Wczesne fazy rozwoju choroby wielokrotnie pozostają niezauważane, a odczuwany typowy dla osteoporozy ból – zlekceważony. Niestety, gdyż najlepsze efekty pozwala uzyskać szybko podjęte postępowanie terapeutyczne. Kluczowe jest jednak szczególnie prowadzenie działań z zakresu profilaktyki. Wówczas nawet w okresie starości będziemy mogli czerpać radość ze sprawności. Do konkretnych elementów profilaktyki zaliczamy: regularnie podejmowane aktywności ruchowe oraz właściwą, bogatą w mikroelementy oraz witaminy dietę. Korzystnym posunięciem będzie też monitorowanie wagi, ponieważ nadmiar kilogramów ma wyniszczający wpływ na układ ruchowy.

Dodaj komentarz